sobota, 27 marca 2010
Czarne mitenki

Minął kolejny mega ciężki tydzień na uczelni :) Ale to oznacza, że zostały jeszcze tylko trzy dni i od czwartku będę miała wolne!!! Nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę z tego powodu :) Kupiłam ostatnio zielone tusze i turkusowy, stempelek z motylkiem, malutkie styropianowe jajeczka i duże akrylowe - także mam nadzieję, że jutro i w przyszłym tygodniu wyprodukuję coś świątecznego. I możecie być pewne, że podzielę się z Wami efektami moich działań.

A dzisiaj kolejne dzieło mojej mamy :) Tym razem są to mitenki, o których myślałam już od pewnego czasu. Nie mogłam się zdecydować jak miałyby wyglądać i z jakiej włóczki miałyby być zrobione. Ostatecznie wybrałam 100% wełnę "Kashmir" - bardzo ładnie się układa i wbrew pozorom nie jest bardzo ciepła, więc na mitenki jest po prostu idealna. Przez środek biegnie warkocz, reszta zrobiona prawym gładkim ściegiem. Zdolną mam mamę, prawda??? Fotka tylko jednej sztuki, bo drugiej ręki potrzebowałam do zrobienia zdjęcia :D

mitenki

19:11, jusine_mala , Prace mamy
Link Komentarze (4) »
sobota, 20 marca 2010
Wymiana ATC

Już od dawna o tym myślałam i dziś nadszedł ten dzień - ogłaszam trzecią już wymianę ATC :)

Zasady wymiany (wykonanie kartek):

- do wyboru są trzy tematy:

  • Gra w kolory
  • Moda i uroda
  • Motyle

- wybieramy jeden temat i wykonujemy 6 karteczek (ewentulalnie można wykonać karteczki na więcej niż jeden temat);

- wymiary to 2,5 * 3,5 cala (czyli 6,4 * 8,9 centymetra)!!!;

- karty ozdabiamy dowolną techniką i dowolnymi materiałami;

- na drugiej stronie umieszczamy następujące dane:

  • Tytuł
  • Seria (np. 1/6, 2/6 itd.)
  • Autor (imię, nazwisko lub nick)
  • Adres (bloga lub adres e-mail lub jeden i drugi)
  • Data

Zasady wymiany (wysyłka):

- należy wpisać się w komentarzu, a następnie napisać do mnie na maila jusine_mala@gazeta.pl , wyślę Wam mój adres domowy ( w treści należy podać imię, nick i adres bloga, będzie to dla mnie ułatwieniem organizacyjnym);

- zapisy trwają do 10 kwietnia do godziny 24;

- w kopercie, którą do mnie wysyłacie powinny się znaleźć : gotowe ATC oraz koperta z Waszym adresem i znaczkiem pocztowym;

- ostateczny dzień wysyłki to 10 maja (jest dużo czasu, bo większość z Was woli dłuższe terminy na wykonanie kartek);

- tego samego dnia, którego otrzymam ostatnie ATC robię fotkę zbiorczą i wysyłam po sześć ATC do każdej z Was :)

- swoje karty możecie pokazać wcześniej u siebie na blogu.

Serdecznie zapraszam do zabawy!!! Myślę, że większość z Was była zadowolona z organizacji poprzednich zabaw i tym razem również weźmiecie udział :) Możecie wspomnieć o zabawie na swoich blogach :)

-------------------------

AgnieszkaMD, Madlinka, Sabinka, Aneladgam - dziękuję za życzenia powrotu do zdrowia :) Bardzo mi się przydadzą, bo przed świętami mam jeszcze sporo zaliczeń na uczelni ;/ Nawet dzisiaj zamiast leżeć w łóżku, modeluję zęby z wosku w skali 1:1 :)

A co do wczorajszej niespodzianki, to wszystkie macie rację, że nie ma nic milszego :) To po prostu fantastyczne!!!

piątek, 19 marca 2010
Fioletowo mi :)

Niestety rozchorowałam się :( Byłam rano u lekarza po zwolnienie i po lekarstwa, no i leżę w łóżku z książkami... Z jednej strony to fajnie, bo sobie trochę poleżę i pośpię, ale będę musiała z dzisiejszych zajęć odrobić w-f :P

I nawet nie wyobrażacie sobie jaka radość mnie spotkała :) Jak wróciłam do domu czekała na mnie spora koperta - prezent wielkanocny od Sabinki!!! Same zobaczcie jakie cudowności dostałam!!! I co najśmieszniejsze ostatnio Sabi zapytała mnie czy lubię koty, a potem rozmawiałyśmy o mojej miłości do koloru fioletowego - nawet nie przypuszczałam, że może chodzić o niespodziankę dla mnie :) Paczuszka zawierała :
- wrzosowego kotka na klamkę;
- chustecznik;
- podkładkę pod kubek;
- zakładkę;
- i superową karteczkę!!!

kot na klamkę od Sabi

chustecznik, zakładka, podkładka, kartka


Kochana ogromnie się cieszę i dziękuję :* Od razu lepiej się poczułam!!! A w sobotę chciałam się zapisać na candy, żeby zdobyć kota, a sam do mnie przywędrował :)

niedziela, 14 marca 2010
Lutowy Kot Nelson

W końcu udało mi się skończyć drugi obrazek z mojego kociego kalendarza :) Ostatnie ruchy igłą wykonałam dosłownie przed chwilą, a że dni są coraz dłuższe jest na tyle jasno żeby zrobić fotkę!!! Lutowy obrazek nie przedstawia sympatycznego kotka, ale jego najlepszego przyjaciela - ptaszka :) Cały hafcik postanowiłam wyszyć dwiema nitkami, bo bałam się że przy ciemnych kolorach prześwity będą niezbyt ładnie wyglądać... Chociaż sama dobierałam kolory myślę, że całkiem nieźle wyszło :) No i teraz jak dobrze pójdzie to w sobotę zacznę kotka marcowego :)

Lutowy kot Nelson

---------------------

Aneladgam - no pewnie, że o Tobie pamiętam!!!

Sabinka, Anek, Kasmatka - nie ma za co dziękować :) Proszę tylko dalej tworzyć cuda, żebym miała co oglądać :P

Agagalas - no mam nadzieję, że będzie lepiej, bo tak mało czasu wolnego to po prostu zbrodnia :D

sobota, 13 marca 2010
Wyróżnienie

No tak, znowu pojawiam się po tygodniowej przerwie... Szczerze mówiąc to z niecierpliwością czekam, żeby mieć chociaż troszkę czasu wolnego :) Pocieszam się myślą, że za dwa i pół tygodnia zaczyna się przerwa świąteczna, a po niej będzie troszkę luźniej, bo kończą mi się niektóre zajęcia...

Jeśli chodzi o hobby, to jak na razie nie mam Wam nic nowego do pokazania :( Pomysłów mam tysiąc na minutę,  zaczęłam je nawet zapisywać w specjalnym zeszycie, żeby o niczym nie zapomnieć :P Właściwie nie zostało mi już dużo do wyszycia w lutowym obrazku z kalendarza, więc może dzisiaj wieczorem w czasie oglądania filmów uda mi się skończyć :)

Ale właściwie nie o tym miałam dzisiaj pisać... Już jakiś czas temu dostałam takie oto wyróżnienie od Rosse i Kasmatki :)

Wyróżnienie Gorgeous Blog Award

Dziewczyny ogromnie Wam dziękuję - nawet nie wiecie jak właśnie teraz jest ono dla mnie ważne!!! Jak zwykle największym problemem okazało się wybranie tylko dziesiątki spośród blogów, które odwiedzam... Ale po namyśle wybrałam te, które są mi najbliższe w tej chwili. Zatem wyróżnienie ode mnie otrzymują :

-Sabinka

-Gazynia

-Aneladgam

-Anek

-AgnieszkaMD

-Eda

-Nerula

-Damar

-Kasmatka

-Rosse


Mam nadzieję, że pozostałe dziewczyny nie będą miały mi za złe, ale dziesiątka to dziesiątka :)

----------------

Rosse - Kochana jeśli masz wyszytego marcowego kotka to pokaż go na blogu, bo ja na pewno się nie wyrobię w tym miesiącu :) Postaram się w kwietniu zdążyć na czas :)

P.S. Bardzo się cieszę, że podoba Wam się karteczka, którą zrobiłam dla Sabi :) Chyba coraz lepiej mi wychodzą moje scrapy :D

P.S.2 Podglądam na blogach Wasze pierwsze wielkanocne prace i muszę przyznać, że są naprawdę fajne :)

sobota, 06 marca 2010
Kartka urodzinowa

Tak jak już wspomniałam we wtorek, zrobiłam urodzinową karteczkę :) Powstała dla superowej osoby, mojej a właściwie naszej kochanej blogowej koleżanki - Sabinki, która drugiego marca miała urodziny!!! Ucieszyłam się, bo poczta spisała się na medal i dostarczyła ją w odpowiednim dniu :) Kartka scrapowa w czarno - fioletowej tonacji,  wykorzystałam różne przydasie, stronę z kalendarza i stempelki... Z tego co wiem to spodobała się solenizantce, a to najważniejsze!!!

kartka urodzinowa dla Sabinki

-------------------------

Niestety w dalszym ciągu nie mam się czym pochwalić jeśli chodzi o krzyżyki :( Nie mam kompletnie czasu wolnego....

Kasmatka - Kasiu ogromnie dziękuję za wyróżnienie!!! Obiecuję, że przekażę je dalej - muszę tylko pomyśleć które dziesięć osób wyróżnić :) A uwierz mi, że to nie łatwe zadanie :P

Dziękuję wszystkim osobom odwiedzającym i komentującym!!! :*

P.S. Zapisałam się na losowanie gazetki u Anek - może tym razem mi się uda :)

wtorek, 02 marca 2010
Rękawiczki 3

Jakiś czas temu pokazywałam rękawiczki z jednym palcem, które zrobiła dla mnie mama :) Pod jednym z postów Aneladgam napisała "Bardzo mi się podobają! Zastanawiam się, czy byłoby wielkim nietaktem poprosić Twoją Mamę o podobne...". Moja mama bardzo chętnie  się zgodziła :) Na podstawie zdjęcia czapki, które przysłałam nam Magda dobrałyśmy wełnę i w zeszłym tygodniu gotowe rękawiczki ruszyły w Polskę... Z tego co wiem są już u Magdy i spodobały się z czego obie ogromnie się cieszymy, obie tzn. i mama i ja :P Mamy nadzieję, że będą się cieplutko i fajnie nosiły!!! Możecie o nich przeczytać również w tej notce.

rękawiczki dla Anelagdam

-----------------------

W kwestii kociego kalendarza - lutowy Nelson nadal nie jest skończony :( Ale na razie nie mam zbyt dużego opóźnienia :)

Rosse - postaram się dotrzymać Ci kroku w wyszywaniu kalendarza :P

W niedzielę zrobiłam karteczkę urodzinową, ale pokażę ją dopiero jak zostanie wręczona :)

Damar - obecnie uczę się angielskiego, ale niemieckiego uczyłam się przez 6 lat (w gimnazjum i liceum) i szczerze mówiąc jakoś nigdy za nim nie przepadałam :P Chociaż mam wrażenie, że na kartkach i scrapach bardziej pasuje :)

08:19, jusine_mala , Prace mamy
Link Komentarze (5) »