poniedziałek, 31 maja 2010
Majowy kot Nelson

Mija kolejny miesiąc więc czas najwyższy pokazać kolejny z kalendarzowych obrazków. Muszę powiedzieć, że początkowo niezbyt mi się podobał i nie mogłam się za niego zabrać ... Ale potem w miarę jak przybywało krzyżyków to zmieniłam zdanie i skończyłam go naprawdę z dużą przyjemnością :) Już nie mogę się doczekać , aż będę miała kanwę z gotowymi sześcioma kotami - wtedy pierwsza część projektu dobiegnie końca i zabiorę się po dłuuugiej przerwie za "Dziewczynkę w ogrodzie" :)

Majowy kot Nelson may

P.S. Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa pod ostatnią notką :* Dzisiaj czuję się lepiej i zaraz wybywam na pociąg :) Pojawię się tutaj w czwartek, no może w piątek...

niedziela, 30 maja 2010
Dwa lata :)

Sama jestem zaskoczona, ale dokładnie dzisiaj mijają dwa lata od pierwszego wpisu na moim blogu :) Przede wszystkim chciałabym podziękować tym, którzy zaglądają i komentują, bo gdyby nie Wy to podejrzewam, że zapału nie starczyłoby mi na zbyt długi czas... Kiedy patrzę z perspektywy mojej blogowej działalności to widzę same pozytywy, a przede wszystkim cieszy mnie to, że nawiązałam kontakt z wieloma cudownymi osobami, tak jak ja pasjonatkami różnych prac ręcznych!!! Szczególnie ważne jest to, że nie tylko wspieracie mnie na polu robótkowym, ale także w wielu takich zwykłych codziennych sprawach :) Tutaj szczególne podziękowania kieruję do Sabinki i Magdy, które są naprawdę świetnymi kobietkami i cieszę się, że mogłam poznać Was lepiej :* :* :*

A co u mnie??? Jak możecie się domyślić - praktycznie codziennie mam kolejne zaliczenia  na studiach ;/ Ale w środę mam ostatni dzień zajęć, potem jeszcze krótka sesja i w końcu wolne - spanie i robótkowanie ile tylko dusza zapragnie :) W zeszłym tygodniu udało mi się zaliczyć (znalazłam się w małym gronie szczęśliwców) najcięższy egzamin tej sesji w terminie zerowym i to w dodatku na czwórkę!!! Nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę :) A z negatywów - hmmm... mój organizm troszkę zbuntował się przeciwko takiemu szaleńczemu trybowi życia i padłam wczoraj z gorączka 38,7 ale dzisiaj jest już dużo lepiej i mogę zabierać się za naukę na kolejne kolokwia :P

A co do robótek... Skończyłam majowego kotka i jutro planuję go zaprezentować :) Mam też do pokaznia nagrodę - wyhaftowane maszynowo bratki na Dzień Mamy od p.Marzeny z blogu Tęczowe Chwile :)

10:06, jusine_mala , O mnie
Link Komentarze (7) »
sobota, 22 maja 2010
Wymiana ATC - KONIEC!!!

No to podsumowując :

- w zabawie wzięło udział 14 osób;

- 13 osób przygotowało ATC "Motyle" : Gosia (Moje różności), Edyta350, Kasmatka, Monia-art, Eda, Kasias, Ga, MałgorzataD, Anek73, Anetkam0, Kasiulek, Habka, Maleństwo;

- 5 osób przygotowało ATC "Moda i uroda" : Ga, Edyta350, Monia-art, Gosia(Moje różności), Anek73;

- 8 osób przygotowało ATC "Gra w kolory" : Ga, Kasias, Anek73, Anetkam), Habka, Edyta350, Monia-art, Wikkori;

- wszystkie karteczki zostały podzielone na zasadzie losowania;

Uwaga!!! Pojawił się niestety pewien problem - od niektórych z Was otrzymałam po mniej niż 6 karteczek z danego tematu - stąd może się zdarzyć, że mimo iż przysłałyście np. kartki na temat "Motyle" dostaniecie zwrotne na wszystkie trzy tematy... Mam nadzieje, że nie będziecie miały mi tego za złe :) Spędziłam nad podziałem całe sześć godzin i naprawdę starałam się zrobić to najlepiej jak umiałam :)

- jak przy poprzednich wymianach zaskoczyłyście mnie swoimi pomysłami i wykonaniem!!!!

No to pora na prezentację Waszych dzieł:


* MałgorzataD

* Anek73

* Kasmatka

* Anetkam0

* Kasmatka

* Kasiulek

* Habka

ATC motyle butterflies

* Gosia (Moje różności)

* Edyta350

* Kasmatka

* Monia-art

* Eda

* Kasias

* Ga

ATC motyle butterflies

* Ga

* Edyta350

* Monia-art

* Gosia (Moje różności)

* Anek73

ATC moda i uroda

* Ga

* Kasias

* Anek73

* Anetkam0

* Habka

* Edyta350

* Monia-art

* Wikkori

ATC gra w kolory

Ja tak co prawda dosć skromnie, ale zrobiłam dla każdej z Was zieloną karteczkę z podziękowaniem, o taką:

podziękowania do ATC

Chciałabym również ogromnie podziękować za wszystkie miłe słowa, kartki i cudowne prezenty, które od Was otrzymałam!!! Już się nie mogę doczekać, kiedy wykorzystam wszystkie przydasie :)

prezenty z wymiany ATC

Kopertki już do Was lecą, z wyjątkiem dwóch, które muszę nadać jako polecone, ale miałam długo zajecia i jak wracałam to poczta była zamknięta ;/ Obiecuję jednak, że wyruszą w poniedziałek :)

A co u mnie napiszę w następnej notce :) Pozdrawiam cieplutko, Justyna :*

sobota, 15 maja 2010
Melduję,...

że żyję, chociaż nie pokazuję się zbyt często :) Ostatnio jakoś ciężko zabrać mi się za cokolwiek, bo oprócz nawału nauki przypałętało się do mnie jakieś choróbsko i męczy mnie prawie od dwóch tygodni ;/ Jedynym pocieszeniem jest to, że do końca roku akademickiego zostały tylko trzy tygodnie... A wtedy?? Jeszcze tylko sesja i błogie lenistwo!! I robótkowanie ile tylko dusza zapragnie!!!

Jeśli chodzi o wymianę ATC - w tym tygodniu dotarły do mnie kolejne przesyłki od : Anek73, Anetkam0, MałgorzatyD, Edyty350, KasiS i Edy :) Z przyczyn niezależnych od jednej z uczestniczek paczka z ATC dotrze do mnie na początku przyszłego tygodnia... Mam nadzieję, że nie będziecie miały Nam tego za złe, ale podział i wysyłka karteczek przesunie się automatycznie na poniedziałek 24 maja :)

A robótkowo... No cóż - przygotowałam małe podziękowania za udział w wymianie i dalej pracuję nad moim tajnym projektem, czasami dziubnę parę krzyżyków przy majowym kotku, ale nie robię sobie wielkich nadziei na skończenie go w terminie ;/

Dziękuję wszystkim odwiedzającym i komentującym :) Obiecuję, że za jakieś pięć tygodni będzie się działo - myślę, że notki będą się pojawiały dużo, dużo częściej... I w końcu będę mogła regularnie komentować Wasze dzieła, a nie tylko podziwiać :P No i szykuję małą niespodziankę, ale na razie o tym cicho sza!!!

Aneladgam - tak tylko w kwestii wyjaśnienia, to serwetka z poprzedniego wpisu została wykonana na szydełku, a nie na drutach :)

08:50, jusine_mala , Inne
Link Komentarze (6) »
sobota, 08 maja 2010
Serweta

Tak jak obiecałam ostatnio pokazuję kolejną serwetkę zrobioną przez moją mamę :) Muszę powiedzieć, że ogromnie mi  się podoba - wyszła duża, bo ma aż 40 cm średnicy i ma bardzo ciekawy wzór. Powstała z żółtego kordonka Perle 8 (na pierwszym zdjęciu jest kolor prawie idealny z oryginałem).

żółta serwetka

żółta serweta 2


W tym tygodniu dotały do mnie ATC od Kasmatki, Kasiulka, Wikkori, Gosi (Moje różności) i Goskaz2009 (G-A i scrapbooking) :) Przypominam, że ostateczny termin wysyłki jest w poniedziałek 10 maja - osoby, których karteczek nie mam jeszcze u siebie proszę o informację kiedy karteczki wyruszą!!! Jeśli wszystkie dotrą do mnie do piątku, to w weekend zostaną podzielone i wysłane do Was 17 maja :)

Gocha6363, Aneladgam, Olcia, Blogagnieszki - mama bardzo dziękuje za Wasze komentarze :)

Kate2023 - Kasiu bardzo chętnie podzielę się z Tobą wzorkiem, ale musisz troszkę zaczekać :) Ale myślę, że nie dłużej niż do przyszłej soboty...

P.S. Przygotowuję teraz jeden tajny projekt, dlatego nie mam swoich prac do pokazania na blogu :) Ale liczę, że wszystko się wyjaśni w ciągu dwóch tygodni :)

P.S.2 Cukierasy rozdają : MamaNicoli - czas dzisiaj do północy, AgnieszkaMD - zapisy do 19 maja i Yadis, której blog ma dwa lata, losowanie 22 maja :)

15:40, jusine_mala , Prace mamy
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 03 maja 2010
Serwetka...

a może właściwsze byłoby określenie serwetusia :) Kolejne szydełkowe dzieło mojej mamy - malutkie, bo ma tylko 15 cm. Zrobione z nici Altin Basak w odcieniu ecru ze złotą nitką. Przy tej okazji chciałam się pochwalić, że otrzymałam miano "zawodowej naciągaczki" - od razu spieszę donieść, że chodzi o naciąganie gotowych szydełkowych serwetek, co po prostu jest moim wkładem w piękny wygląd gotowego wyrobu :P Ale mi się powiedziało... A już suszy się kolejna, ale o tym już niedługo!!!

serwetka mamy

Dziewczyny bardzo dziękuję za wszytkie opinie dotyczące mojego kotka!!! Fajnie, że tak kibicujecie naszemu wspólnemu wyszywaniu z Anią :)

Aneladgam - technik dentystyczny to nie pomocnik dentysty, czy dentysta, jest to osoba zajmująca się wykonaniem różnych uzupełnień protetycznyh, koron, licówek, protez, mostów, aparatów ortodontycznych itp. Od czasu jak zaczęłam studiować, też mam krótkie paznokcie, pomalowane, ale niestety bez ozdób, bo to trochę przeszkadza :)

Kasiulek - jak tylko ATCiaki znajdą się u mnie w skrzynce zostawię Ci komentarz z informacją :)

11:45, jusine_mala , Prace mamy
Link Komentarze (4) »
sobota, 01 maja 2010
Kwietniowy kot Nelson

Tak jak napisała u siebie Rosse miałyśmy go pokazać razem wczoraj, ale ze względu na to, że miałam jeszcze backstitche do skończenia, przełożyłyśmy jego prezentację na dzisiaj :) I żebym nie było za łatwo - rano okazało się, że baterie w aparacie są rozładowane,a teraz jak już naładowałam zniknęło słoneczko ;/

No, ale nie wiecie jaka jestem z siebie dumna, że zdążyłam na czas!!! Bardzo mi się podobają te kalendarzowe obrazki i naprawdę nie mogę się doczekać, kiedy będę miała wszystkie :) Chociaż z góry muszę uprzedzić, że następny na pewno nie powstanie w wyznaczonym terminie, bo egzaminy i sesja są już naprawdę blisko...

kwietniowy kot Nelson april cat Nelson


Autorka bloga Haftowane Prezenty zapytała w jakiej formie robię ten kalendarz. Tak jak już kiedyś wspominałam podzieliłam obrazki na dwie części - od stycznia do czerwca i od lipca do grudnia (więc wychodzi po 6 obrazków na kanwę). Wymyśliłam sobie dwie proste ramki - najlepiej standardowego rozmiaru A4, czyli około 21 na 29 cm :) Jak na razie wygląda to tak... Pogniecione straszliwie, ale dopiero co zdjęłam z tamborka :)

kot nelson całość


Nerula - dziękuję bardzo :) Miło mi, że tak uważasz :)

Aneladgam - ja też używam tych ozdób głównie na kartki, bo na paznokcie są zbyt wypukłe i np. na tipsach strasznie się o wszystko zahaczają ;/

Rosse - Aniu dziękuję za wyrozumiałość :) Jak będziesz komentować u mnie zostaw mi proszę swój adres mailowy :)

Olcia - no też mi smutno, że Cię nie było :( Ale może uda nam się spotkać w wakacje tak bez okazji??

AgnieszkaMD, Ewkaka - cieszę się, że podoba się Wam mój ATCiak :)