wtorek, 29 lipca 2014
Dancing Fairy / Humphrey's Corner 2

Minął równo miesiąc od pierwszej prezentacji tego obrazka :) Hmm... w sumie to miałam nadzieję, że przez ten czas uda mi się go skończyć, ale mam zbyt dużo tajnych projektów : wymian i prezentów w przygotowaniu :P Nie mniej jednak mam prawie połowę i zaczęłam robić backstitche :) Tak było ostatnio:

dancing fairy / humphrey's corner 1
A tak jest teraz:

dancing fairy / humphrey's corner 2
Zimna, Anek, Justycha, Marta, Elunia - cieszę się, że spodobały Wam się moje pierwsze filcowe próby :) Zrobiłabym więcej, ale zabrakło mi półfabrykatów biżuteryjnych :( Ale spokojnie już zamówiłam co nie co :D

poniedziałek, 21 lipca 2014
Filcowo na nowo :)

W poprzedni weekend zajęłam się nauką nowej dla mnie techniki :) Jak się okazało filcowanie z czesanki to fantastyczne zajęcie!!! Co prawda dla osoby, która nie ma wprawy początki mogą być dość bolesne (i krwawe :P), ale po kilku godzinach nie trafia się już tak często igłą w palec :) Na  początek zrobiłam kilka kuleczek - dwie już są breloczkami oraz misia 1,5 na 2cm (jest niebieski, bo mam na razie tylko czesankę multikolor - niebiesko, zielono, fioletową lub różową, więc nie było wielkiego wyboru :D). Mam milion pomysłów, więc jeśli tylko czas pozwoli na pewno szybko wrócę do filcowania. Zdjęcie dość ciemne, ale pogoda jest jakaś dziwna :P

filcowanie z czesanki
Zimna - gwiazdeczka już na Ciebie czeka :)

Inaa - kanwa plastikowa wcale nie jest jakoś bardzo droga - arkusz w zależności od sklepu kosztuje pomiędzy 10 a 15 zł :) W razie pytań pisz śmiało!

Anek, Lorena, Iza, Elunia  - dziękuję za komentarze :* Nie jestem ostatnio w najlepszej formie i nastroju tym bardziej budujące są takie opinie :)

14:29, jusine_mala , Filcusie
Link Komentarze (5) »
wtorek, 15 lipca 2014
Gwiazdki i ptaszorek

Jakoś tak gwiazdkowo mnie ostatnio wzięło :) Zrobiłam mały magnesik na przezroczystej plastikowej kanwie - w sumie to jej nie lubię, ale taka kanwa daje bardzo fajny efekt :D Ta gwiazdka wędruje do rodziców ;) Druga jest upominkiem dla pewnej malej dziewczynki :) Wybrałam kanwę 14 ecru ze złotą nitką, łososiową i fioletową mulinę, całość wykończona fioletowym filcem i wstążką w kropeczki. To naprawdę sympatyczne w pracy wzorki i myślę, że zrobię jeszcze jakiś z tej serii (albo może serduszka, bo też są bardzo fajne).

haft krzyżykowy gwiazdki cross stitch stars
A ptaszor jest zupełnie taki sam jak ten, którego w kwietniu wysłałam do Marty :) Wybrałam tylko dłuższy i falujący patyczek :P Oba wyszywałam w tym samym czasie, ale do wykończenia tego drugiego jakoś brakowało mi weny :D

haft krzyżykowy ptak cross stitch bird
Ogromnie dziękujemy i cieszymy się z ilości komentarzy pod motylkami!!! Wiecie, że już minął rok od kiedy Mama zaczęła wyszywać??? Pierwsza publikacja była 26 lipca 2013 :) A od tego czasu powstało ponad dwadzieścia hafcików!!!

W weekend zaczęłam bawić się zupełnie nową techniką - już w piątek powinno mi się udać zrobić zdjęcia :D Mówię Wam, od niedzieli robótki idą mi fenomenalnie!!!

Anek - faktycznie zakupy dały mi wiele radości :)

Marta - spokojnie dowiesz się jako jedna z pierwszych co tam działam robótkowo ;D

Zimna - ja Cię uwielbiam normalnie :* Też się nie mogę doczekać kiedy wykorzystam chociaż część tych przydaśków ;)

Lorena - lawendziaków zwinęłam 13 do tej pory, pewnie jeszcze kilka zrobię, w przyszłym tygodniu powinna być fotka :)

Inaa - kanwę kupowała mi Justycha w pasmanterii w Gdyni, ale teraz zamówiłam identyczną w pasmanterii internetowej Haftix - szczerze polecam ten sklep :) Kanwa plastikowa daje super efekty! Biała jest sztywniejsza, przezroczysta bardziej giętka i na tej pracowało mi się dużo łatwiej :) Ale musiałabyś po prostu spróbować, która bardziej Ci pasuje :)

Gość, Ella - dziękuję za odwiedziny :*

niedziela, 06 lipca 2014
Motylki

Dziś kolejne prace Mamy :) Dwa motylki powstały już dość dawno, ale jakoś nie miałam weny żeby je skończyć :P Mama tradycyjnie już niemal wyszywała na plastikowej kanwie - tym razem nie tylko na białej, ale i na przezroczystej :) Motylki w różnych odcieniach niebieskości, turkusu i z fioletowymi dodatkami zamieszkają wśród kwiatków. Super wyszły prawda???

haft krzyżykowy motyl cross stitch butterfly
Ja także coś tam powoli działam... Wczoraj przez pół dnia zawijałam lawendę i coś czuję, że za tydzień będzie powtórka :P Efekty zobaczycie na blogu jak tylko skończę :) W weekendy krzyżykuję trochę Humphrey'a ale nie ma jeszcze zbyt widocznej różnicy :( Natomiast Mama wyszywa teraz taśmę z makami i ornament Joy Dimensions, który dostała na urodziny :)

W ostatnim czasie poczyniłam duże zakupy robótkowe : papiery scraperskie, charmsy, kropelki akrylowe, paski do quillingu, kule styropianowe, cekiny, igły do filcowania, trochę półproduktów biżuteryjnych, kanwy Zweigart (biała opalizująca, rustico i nugat, Mama kupiła kremową i jasnofioletową), muliny (w tym moje pierwsze Madeiry), kanwę plastikową i całe mnóstwo drobiazgów :) Bardzo mnie to cieszy, mam sporo pomysłów i nadzieję, że będzie to w końcu mobilizacja do robótek!!!

Anek i Gość - dziękuję za komentarz :)

Zimna - nie straszę awarią  - naprawdę byłam przez półtora tygodnia pozbawiona mojego komputera :( Staram się pokazywać coś częściej - teraz udało mi się po tygodniu, więc chyba się poprawiłam, nie??? :D 

18:38, jusine_mala , Prace mamy
Link Komentarze (8) »