sobota, 29 września 2012
Ptaki wśrod traw 2

Leżały ponad rok, zupełnie nie ruszone, ale w ostatnim tygodniu wzięłam się ostro do wyszywania!!! Wnioski niestety takie same jak wtedy i już doskonale wiem dlaczego aż tyle musiał czekać - jeśli ktoś chciałby zajrzeć to pisałam o tym tutaj ;) Brakuje jeszcze sporo, ale na razie robię sobie kolejną przerwę - mam nadzieję, że zacznę dalej haftować szybciej niż za rok :D

ptaki wśród traw 2

ptaki wśród traw 2.2

ptaki wśród traw 2.3

Lorena, Eda, Ann_margaret, Truskawki2701 - dziękuję za przemiłe słowa :*

Chwilowo chyba dam sobie spokój z krzyżykami ;/ Wyjęłam dziś kartonik, w którym mam wyszywane od kilku lat - gotowe już prace... Pamiętałam, że na niektórych pod wpływem żelazka na obrzeżach kanwy pojawiły się żółte plamki jakby coś było w tkaninie (mimo, że to DMC), ale teraz są w wielu miejscach i przebijają spod jaśniejszych krzyżyków... Nie wiem dlaczego, bo są w czystych folijkach, w suchym miejscu, wyprane, wyprasowane, przełożone białymi kartkami... Kurcze jestem załamana i mam nadzieję, że to się chociaż trochę spierze przed wykorzystaniem, bo jeśli nie to naprawdę szkoda mojej pracy :( :( :(

wtorek, 18 września 2012
Tym razem...

to ja obdarowywałam :P Długo mi zajęło przygotowanie tej paczusi, a dlaczego to dowiecie się już na początku października... Niespodzianka powstała dla Marty oczywiście, w podziękowaniu za dwie poprzednie przesyłki! No to po kolei:
- zeszycik na przepisy lub notatki robótkowe - wyjątkowo pasuje mi ostatnio ta forma;
- dla Mamy Marty mały notesik z różą :)
- dla Weroniki filcowy pingwinek - mój najnowszy pomysł i dwa jajeczka, które już dawno pokazywałam, a które bardzo się spodobały i także powędrowały w świat :P

prezent dla Marty
prezent dla Marty 2
- moja Mama dla Marty i jej Mamy przygotowała dwie szydełkowe serwetki, średnicy hmmm... coś koło 23 cm pewnie było :)

serwetka dla Marty
serwetka dla Marty 2
- przygotowałam trochę przydaśków : wstążki, naklejki, cekiny, koraliki, trochę czerwonej kanwy 14, zestawiki do filcowo-haftowanych bombek ( wycięty filc plus pasująca kolorystycznie wstążka) i kolorowankę.

prezent dla Marty 3
Dostałam wczoraj wieczorem sms-a, że wszystko się spodobało, co mnie ogromnie cieszy!!!

Co do poprzedniej notki, to prawidłową odpowiedzią są bombki i czwarta rocznica blogowania - także Iwonko (Truskawki2701) poproszę na maila o Twoje dane do wysyłki, a także o kolor i rodzaj filcusia, który chciałabyś ode mnie dostać :) Proszę także o cierpliwość, bo będziesz musiała poczekać z półtora tygodnia :D

Isiaczek1989 - bardzo dziękuję za miłe słowa :*

Martinka123 - mi też się najbardziej podoba ta gałązka i chyba zacznę częściej używać koralików zamiast french knotów :)

Kinia1979 - usłyszeć, że jestem kreatywna z Twoich ust to zaszczyt - wiesz, że zawsze podziwiam kunszt wykonywanych przez Ciebie prac!

Nerula - Kochana nawet nie wiesz jak się ucieszyłam z Twojego komentarza :* Napiszę najpóźniej do piątku maila do Ciebie!

A tymczasem zabrałam się za UFOka, leżał biedak już rok, aż się zlitowałam w niedzielę... Efekty pokażę w weekend, bo na razie nie ma specjalnej różnicy.

Pozdrawiam wszystkich bardzo cieplutko!!!

czwartek, 06 września 2012
Znów zimowo :D

Znów na przekór porze roku wzięłam się za hafty zimowe :) Jest to seria trzech obrazków z szarym ptaszorem. Niewiele kolorów, kanwa 16, także powstały w cztery wieczory - mam już dwa hafciki, a dziś zaczęłam wyszywanie trzeciego. I tutaj zagadka dla Was??? Do czego je wykorzystam??? Pierwsza osoba, która zgadnie i napisze, która minęła w tym roku rocznica mojego blogowania dostanie ode mnie filcusia w wybranym przez siebie dowolnym kształcie i kolorze :)

zimowe ptaki winter birds

zimowe ptaki winter birds 2
Cały czas coś tam powstaje, ale są to głównie drobne prezenty i na razie nie mogę ich pokazać :(

Małgorzata-p17, Raeszka - fajnie, że do mnie zaglądacie :*

Gillanek - Jak będziesz kiedyś w 3mieście to pisz koniecznie!!! Na nowego bloga oczywiście będę zaglądać :)

April - może kiedyś się spotkamy - planuję wpaść w Wasze okolice, ale czy mi się uda???