piątek, 31 października 2008
Formularz czytelnika

Zostałam zaproszona do zabawy blogowej przez Martę (www.hafcikicinka26.blox.pl).

1. O jakiej porze czytasz najczęściej?

Najczęściej czytam albo bardzo wcześnie rano ( między 6, a 7) albo późnym wieczorem (po 22) czyli do poduszki :) :)

2.Gdzie czytasz?

Chyba jak większość koleżanek czytam w łóżku.

3.Jeśli czytasz na leżąco to najchętniej na plecach czy na brzuchu?

Najbardziej lubię czytać leżąc na plecach, ewentualnie w pozycji półsiedzącej oparta o poduchy.

4.Jaki rodzaj książek czytasz najchętniej?

Nie mam ulubionego rodzaju ksiązek. Zależy od tego jaka książka jest ciekawa, a nie z jakiego jest gatunku.

5. Jaką książkę ostatnio kupiłaś?

Ostatnio to kupowałam książki dotyczące chemii i biologii :) W domu mam dość dużo różnych ksiązek, które stopniowo czytam, więc na razie nie kupuję nowości (ewentulanie jeśli jest coś ciekawego to pożyczam od Cioci).

6. Co czytałaś ostanio?

Eeeee..... Może się nie będę przyznawać :P Czytam już jakiś czas "Pana Wołodyjowskiego" :D

7. Co czytasz aktualnie?

Patrz pytanie wyżej :) No i co jakiś czas po raz kolejny wszystkie tomy "Harrego Poterra" :)

8. Używasz  zakładek, czy zaginasz "ośle rogi"?

Nie używam zakładek, w żadnym wypadku nie zaginam "oślich rogów"!!!!! Po prostu zapamiętuję stronę na której skończyłam czytanie :)

9. Co sądzisz o książkach do słuchania?

Myślę, że są bardzo dobre dla osób niewidomych i dyslektyków, ale ja wolę sama czytać, gdyż jestem wzrokowcem, a nie słuchowcem.  Z takiej książki mniej bym zapamiętała :)

10. Co sądzisz o e-bookach?

Nie lubię czytać książek na komputerze. Wolę tradycyjną , papierową książkę.

Do zabawy zapraszam Olcię ( www.olcia113world.blox.pl ) oraz Agnieszkę (www.agagalas.blogspot.com).

Myślę, że wszystkie już od dzisiaj będziecie bardzo zabiegane, zresztą sama też wybywam zaraz po kwiatowe zakupy, tak więc pojawię się dopiero w poniedziałek. Pozdrawiam :*

czwartek, 30 października 2008
Bransoletki

A dzisiaj znowu biżuteryjnie. Ponownie są to bransoletki, ale tym razem zrobione z fasolek z masy perłowej w kolorze fioletowym i naturalnym. Ostatnio "choruję" na biżuterię we wszystkich odcieniach fioletu. W końcu jakaś odmiana i nie jest to coś czarnego :) :) :) Ciężko robi mi się zdjęcia,  jest dość ciemno, bo już drugi dzień pada deszcz :( 

bransoletki
08:44, jusine_mala , Biżuteria
Link Komentarze (4) »
wtorek, 28 października 2008
Dwa komplety

Zrobiłam wczoraj dwa komplety kolczyki + bransoletka. Każdy jest z dwóch wilekości koralików powlekanych - 6 i 8mm. Turkusowy zestawik zostanie dla mnie, a szaro-różowy powędruje do mojej mamy :) :) :)

kolczyki

kolczyki

bransoletki
07:50, jusine_mala , Biżuteria
Link Komentarze (8) »
poniedziałek, 27 października 2008
Zimową porą 2

To już druga odsłona zimowego obrazka. Właściwie to nie za wiele przy nim posiedziałam, ponieważ haftowałam go tylko w sobotę i niedzielę, ale myśle, że widać efekty :) Powoli wyłaniają się ptaszki i hafcik od razu nabiera wyrazu. Nie wiem ile uda mi się powyszywać w tym tygodniu, ponieważ zbliża sie Wszystkich Świetych... No ale chyba nie będzie aż tak źle :) :) :)

Tyle było w zeszłym tygodniu:

zimowa pora 1

A tyle jest teraz:

zimowa pora 2
piątek, 24 października 2008
Drugi aniołek

Wczoraj wieczorem skończyłam wyszywanie drugiego aniołka. Bardzo dobrze mi się go xxx, dlatego postanowiłam, że zrobię jeszcze jakiegoś :) :) :) Muszę troche zwiększyć tempo, bo do Świąt coraz mniej czasu, a praktycznie nie mam żadnych haftów na prezenty ;/ A tyle planów, heh...

aniołek
czwartek, 23 października 2008
Cross Stitcher

Ciocia sprawiła mi ogromną radość, ponieważ w Empiku w Gdańsku kupiła mi moją pierwszą ( i pewnie ostatnią ;) ) gazetkę Cross Stitcher. Bedzie ona jednym z moich prezentów urodzinowych ( na 3 listopada ). Tyle miałam planów hafcikowych, ale coś czuję, że będę musiała je zmienić, ponieważ podoba mi się bardzo wiele wzorów z tego numeru. Przezentem były różne drobiazgi do robienia kartek. I tak stwierdziłam, że trzeba będzie troszkę przystopować z robieniem zakupów, a zabrać się za przerabianie tego wszystkiego co ostatnio nabyłam :) :) :)

Cross Stitcher
10:47, jusine_mala , Inne
Link Komentarze (2) »
wtorek, 21 października 2008
Do kartek

Właściwie to nigdy nie zaglądam do Lidla. Ale dziś przechodziłam obok i pomyślałam, że wejdę zobaczę co jest tam ciekawego. No i znalazłam to - a dokładniej zestaw, w którym jest kilka kartonów falistych, kolorowych kartek ksero, kolorowych kartek z bloku technicznego, bibułek, kartek z pianki. Były także nożyczki, kilka gąbeczkowych alfabetów, różne elementy z takiej własnie gąbko - pianki i kilka innych drobiazgów. A co najlepsze cały zestaw kosztował niecałe 15 złotych, a tyle w nim wspaniałości !!!! :)

zestaw
12:40, jusine_mala , Inne
Link Komentarze (4) »
Kolczyki

Podejrzewam, że w najblizszym czasie na blogu znacznie cześciej będzie pojawiała się biżuteria. Wczoraj zabrałam się za kolczyki koła. Na zrobienie obu kolczyków zeszło mi prawie siedem (!!!) godzin. Mój pomysł okazał się bardzo pracochłonny, trzeba było odpowiednio prowadzić dwa dość długie kawałki żyłki. Ale z efektu jestem niesamowicie zadowolona. Koraliki bardzo ładnie się mienią szczególnie gdy padają na nie promienie słońca :) Jak na razie to chyba moje najfajniejsze kolczyki. A Wam jak się podobają???

kolczyki
08:16, jusine_mala , Biżuteria
Link Komentarze (9) »