poniedziałek, 30 marca 2009
Niebieski elfik 2

Nie wiem czy z fotki to widać, ale powstała malutka serwetka. Niebieską koronkę zrobiłam sama : szydełko 1,25, niebieska nitka Piroska. Dość prosto zrobione ściegi,mój pomysł :) Miałam tylko mały problem - kanwa 20 ma malutkie dziurki i ciężko było przeciągnąć szydełko, namęczyłam się i nawkurzałam trochę, ale jest :) Coraz bardziej mi się to szydełkowanie podoba, chyba muszę wymyślić jakiś nowy projekt łączony - haft + szydełko. Macie jakieś pomysły ???

serwetka

Ewa, pytałaś co to jest pik? - Pik to po prostu jakiś patyczek, na który przyczepia się ozdobę, haft itp. i umieszcza w doniczce lub stroiku. Ja wykorzystuję plastikowe mieszadełka do napojów, ale mogą to być długie wykałaczki do szaszłyków, ale wydaje mi się, że plasikowe są trwalsze :)

08:40, jusine_mala , Szydełko
Link Komentarze (8) »
wtorek, 17 marca 2009
Ubranko na mp4

Trochę popracowałam szydełkiem i powstało właśnie takie coś. Jest zbyt ciasno zrobione, bo wzięłam za mały rozmiar szydełka, no i za szerokie, ale przynajmniej kabelek od słuchawek się zmieści :D Jak to mówią "Nie ma tego złego..." :) Jak dla mnie to może tak być. Kolory trochę przekłamane, ale cóż pogody nie zmienię :0)

pokrowiec na mp4

Dziękuję za wszystkie komentarze dotyczące bransoletki z poprzedniego wpisu :)
08:39, jusine_mala , Szydełko
Link Komentarze (5) »
wtorek, 10 marca 2009
Zamotane
Również w zeszłym tygodniu przyszła przesyłka ze sklepu Zamotane. Tym razem zamówiłyśmy z mamą głównie akcesoria do szydełkowania. A to nasze nowe skarby:

-         6 białych nici „Perle”

-         duża zielona „Maxi”

-         jasnoniebieska nitka „Piroska”

-         szydełko nr. 1,25

-     miarka do drutów i próbki wełenek :)

zakupy
07:53, jusine_mala , Szydełko
Link Komentarze (6) »
środa, 10 grudnia 2008
Szydełkowo

I właśnie się wydało jakiej nowej techniki się uczę :) Od dwóch tygodni szydełkuję sobie razem z mamą :) A oto nasze dzieła :

serwetka

Biała serwetka ze srebrną nitką i gwiazdeczki z tej samej nici, zrobione przez moją mamę.

gwiazdeczki

Gwiazdeczki zrobione przeze mnie - tylko proszę się nie śmiać :P. Czerwony czeski kordonek, szydełko 2,5 :) A myślałam, że nigdy się tego nie nauczę :)

10:44, jusine_mala , Szydełko
Link Komentarze (7) »